Adam chory na Leśniowskiego Crohna (NZJ, WZJG, CU, CD). Chorobę wyniszczającą organizm i rujnującą rodzinę. - Strona Adasia chorego na Leśniowskiego Crohna (Morbus Crohn, CD, ChL-C, NZJ)

Idź do spisu treści

Menu główne:

Adam chory na Leśniowskiego Crohna (NZJ, WZJG, CU, CD). Chorobę wyniszczającą organizm i rujnującą rodzinę.

Szybki Start


   

Jak odpisać 1 procent podatku na leczenie Adasia - 1% na OPP subkonto ZUCH (1procent.html)


Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
(zarejestrowana Organizacja Pożytku Publicznego) gwarantuje, iż pieniążki przekazane przez Państwa są wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem.

Dowiedz się więcej o chorobie Leśniowskiego-Crohna, CD, NZJ, Morbus Crohn (http://nzjelita.strefa.pl/)


Jeżeli Państwo sami nie zadecydujecie o losie własnych pieniędzy to Urząd Skarbowy zrobi to za Was, przekazując pieniążki na cel nie zawsze akceptowany.

            

Można też pomóc Adasiowi w inny sposób.
Wystarczy skopiować poniższy kod i wkleić go na swoją stronę WWW, Blog lub Forum.Jeżeli masz pytania
Napisz do nas w sprawie choroby Leśniowskiego-Crohna, darowizny, 1 procenta z podatku dla OPP na leczenie Adasia subkonto ZUCH

 


 Nasz Adaś będzie obchodził w 2014 roku swoje 14-te urodziny. To wspaniały i rezolutny chłopiec. Niemal całe jego życie (prawie 9 lat) rujnuje bardzo ciężka i wyniszczająca choroba Leśniowskiego Crohna (z grupy Nieswoistych Zapaleń Jelit). Jest przy tym prawdziwym Zuchem, zaprawionym w medycznych badaniach. Niestraszne mu częste pobieranie krwi czy łykanie po kilkanaście sztuk tabletek dziennie.

  W tej sytuacji szklone środowisko to dla niego prawdziwa bomba epidemiologiczna. Mało i na krótko wychodzi też na podwórko raczej tylko spacery - gdyż i tu czyhają na jego osłabiony i niemal bezbronny organizm przeróżne infekcje, których niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć. Dlatego też, wszystkie potrzeby staramy się zapewnić naszemu synowi w domu. Nauczyciele z pobliskiego gimnazjum, przychodzą regularnie do Adama na indywidualne lekcje. Jest jednak ich mało: 8 godzin tygodniowo!  W domu ma też swoje podwórko. Swoich kompanów do zabawy czyli nas ze swoją niewiele starszą siostrą.

Nasz Zuch ma oczywiście swoje humory, a jakże jak każdy nastolatek i buntuje się, znudzony swoją specyficzną i bardzo rygorystyczną dietą. Bardzo nie lubi gdy przerywa mu się zabawę, (teraz coraz częściej komputer).
Ze względu na chorobę - jego bezpieczeństwo - nie może uczęszczać do szkoły. Leki które zażywa, bardzo obniżają jego odporność dlatego też, jego bezpośrednie kontakty muszą być zredukowane do minimum.

Niestety radykalne ograniczenie kontaktu z rówieśnikami, brak bratniej duszy, to dla coraz starszego, dorastającego chłopca bolesny przymus.
Prospołeczną namiastką jest komputer, który poza źródłem wiedzy jest też zabawką, ale przede wszystkim portalem komunikacyjnym z rówieśnikami. Jest to jednak tylko półśrodek, który notabene może okazać się dla niego bardzo niebezpieczny w związku z dużą potrzebą przyjaźni. Wszystko to sprawia, iż izolacja jakiej jest poddany za sprawą choroby i nauczania indywidualnego źle wpływa na ogólne samopoczucie dorastającego chłopca.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego